Головна » Статті » Учнівська творчість » Повідомлення ,ессе

Система освіти Іспанії(Матеріали конференції "Системи освти провідних країн Євросоюзу)

Іспанія – європейська країна з багатовіковою культурою й багатими традиціями, однією з яких є повага до освіти. Сьогодні освітня система країни нараховує понад 60 вищих навчальних закладів, більше 2 тис. початкових і середніх шкіл. Оскільки у світі швидкими темпами підвищується попит на іспанську мову, створена також ціла індустрія навчання іноземців мові Сервантеса.

Навчальні заклади Іспанії надають якісну освіту класичного зразка, причому за досить символічними цінами. Протягом останніх років Іспанія здійснює реформу системи освіти, при цьому велика увага приділяється її відповідності європейським стандартам.

 

Школи Іспанії

Середні школи в Іспанії бувають державні та приватні, частина з них містить церкву. Близько 70% всіх школярів навчаються в державних школах.

Система дошкільної освіти розділена на два цикли: для дітей до 3 і до 6 років. Хоча вона й не є обов’язковою, дошкільні установи відвідують майже всі іспанські діти 5-6-літнього віку.

Початкова освіта обов’язкова для всіх дітей у віці від 6 до 12 років. Вона складається із 3 циклів по два роки кожний.

Середню освіту одержують діти 12-18 років. Вона включає 2 цикли навчання: обов’язковий і додатковий. Обов’язкова середня освіта розрахована на школярів 12-16 років і має на меті підготувати всіх дітей, незалежно від їхніх здібностей, до переходу на наступні щаблі навчання. Невстигаючих учнів залишають на другий рік. До числа обов’язкових предметів належать природничі і суспільні науки, історія, географія, іноземні мови( перший вводиться в третьому класі, другий – у восьмому), математика, інформатика, іспанська мова й мова відповідної автономної області, а також фізкультура й музика. 

Для освіти в Іспанії характерне сполучення багатовікових академічних традицій з динамічністю навчальних програм, що адаптуються до потреб сьогоднішньої Європи. Широкі можливості професійного ринку Іспанії залучають молодь різних країн до освіти в Іспанії. Багато хто з них розглядають питання освіти в Іспанії як перший щабель своєї майбутньої професійної кар’єри в цій країні й інших країнах Європейського Союзу.

 

Університети в Іспанії

Університети в Іспанії - є основним типом вищих навчальних закладів, частка яких становить 95% від загального числа вузів. Всі вони відрізняються між собою не тільки по профілю досліджуваних дисциплін, але й по числу щаблів, які можна освоїти – що називається за рівнем кваліфікації. Іспанські університети чи не найстаріші у світі. Найперший з них був заснований у місті Саламанка в 1218 році. Історики вважають, що король Леона Альфонс ІХ заснував його у відповідь на установу університету в Пласенсії його кузеном і суперником Альфонсом VIII Кастильським.

Саламанський університет швидко увібрав всі новітні напрямки в науках і вже через 30 років Папа проголосив його одним із чотирьох кращих університетів світу. Навчання у вузі платне. Яскравим доказом автономності Саламанського університету є те, що він має власну церкву, в якій відбуваються святкові меси на честь визначних для університетського життя подій. Вінчатися в цій церкві мають право лише ті, хто тає безпосереднє відношення до університету. До найбільш престижних державних вузів країни відносять також більш «юні» університети – Мадридський, Севільський і Валенсівнський. В Іспанії більше 40 університетів. Найбільші з них – в Мадриді ( заснований в 1508), Барселоні (1450), Валенсії (1500), Вальядоліде (1346), Севільє(1502) – всі державні.

 

Коледжі Іспанії

Коледжі – не характерний для Іспанії вид навчальних закладів. Функцію середні спеціальних освітніх установ, що у багатьох країнах виконують коледжі, в Іспанії здійснюють Центри професійної підготовки. Крім державних і приватних вищих навчальних закладів в Іспанії є ще один досить рідкий різновид навчальних закладів – духовні, або такі, що перебувають під опікою церкви. Такі заклади освіти в Іспанії крім стандартного для всіх вищих навчальних закладів набору дисциплін, здатні по справжньому поглибити ваші знання з такого предмета як «Історія релігії». У країні є також ряд інших вищих навчальних закладів, які звичайно готовлять фахівців у специфічних областях, у таких, наприклад, як мистецтво або військова справа.

 

Формування системи вищої освіти. Заклади освіти.

Система вищої освіти в Іспанії відзначається винятковою однорідністю, адже аж 98% студентів навчаються в університетах, поза якими готують лише фахівців з туризму, ремесел та деяких інших видів занять. З 52 університетів 7 – недержавні. Серед університетів більшість мають класичний набір програм навчання, але є кілька політехнік, а також Відкритий університет дистанційного навчання.

Вчити іспанську в Іспанії – не розкіш, а найефективніша практика. У поєднанні з приємним кліматом і широкими можливостями для відпочинку процес навчання проходить легко й результативно. Знання мови є першою з необхідних умов для отримання освіти. Іноземні громадяни можуть попередньо пройти курс іспанської мови й культури, що пропонують багато університетів. Навчання в університетах Іспанії зазнає змістовних й структурних змін з метою поліпшення відповідності стосовно інших європейських систем вищої овіти.

 

Список використаної літератури

 

1. Вища освіта Іспанії.-К.: Вид-во Європейського ун - ту.

2. Болонський процес: Нормативно – правові документи. - Вид-во Європейського ун -ту.

3. Проблеми модернізації освіти в Іспанії. Вид-во Європейського ун-ту. Чала Н.М.

4. Вища освіта Іспанії. Навчальна книга-Богдан.2013.

5. Вища школа Іспанії. Біб. пок. Герасимова.В.О.

 

1. Освітня система Іспанії.

2. Школи Іспанії:

  • Система дошкільної освіти.
  • Початкова освіта.
  • Середня освіта.

3. Престижні університети в Іспанії:

  • Саламанський.
  • Мадридський.
  • Севільський.
  • Валенсіанський.

4. Коледжі Іспанії.

5. Форми системи вищої освіти Іспанії.

6. Вивчення іспанської мови.

Категорія: Повідомлення ,ессе | Додав: Radim0007 (28.04.2014) | Автор: Дубина В.
Переглядів: 437 | Теги: системи освіти, учнівський реферат, учнівське повідомлення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: